دسته بندی
دسته بندی کالاها

در مورد بیماری HIV و ایدز

در مورد بیماری HIV و ایدز

بیماری HIV چیست
HIV ،یک نوع ویروس است که به سیستم ایمنی آسیب می رساند ، سیستم ایمنی، با عفونت ها مبارزه می کند. عفونت درمان نشده HIV، سلول های cd4 را می کشد، سلول های cd4 نوعی از سلول های ایمنی به نام سلول T هستند ، با گذشت زمان، سلول های HIV بیشتر سلول های cd4 را می کشد، بیشتر احتمال دارد که بدن انواع مختلفی از عفونت ها و سرطان ها را بگیرد.

محصولات تراریخته GMO

محصولات تراریخته GMO

از دیرباز تولیدکنندگان محصولات کشاورزی سعی در بهینه کردن محصولات با روش های مختلف داشتند ولی این روش ها همواره در طبیعت رخ می داد و ممکن بود حتی به خودی خود رخ دهد مثل پیوند محصولی با محصول دیگر. اما با پیشرفت علم در زمینه ژنتیک و دسترسی به ماهیت ذرات که همان ژن محصول است، بشر توانست تغییرات مورد نظر خود را در ژن بذرهای محصولات کشاورزی ایجاد نماید تا جایی که بتواند گیاهی را که هرگز در شرایط عادی نمیتواند در زمین شور کاشت شود تولید کند. به این محصولات تراریخته گفته می شود.

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین،فواید،عوارض و موارد منع مصرف

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین،فواید،عوارض و موارد منع مصرف

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین: کارنیتین یک ترکیب چهار تایی آمونیوم است که از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده است. در سلولهای زنده نقش آن فرستادن اسیدهای چرب از سیتوسل به میتوکندری در طی فرایند تفکیک چربی (یا چربی های مورد نیاز) برای سوختن است که انرژی آزاد کنند. در بدن، در کبد و کلیه ها تولید شده و در عضلات اسکلتی ، قلب ، مغز و اسپرم ذخیره شده است.

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت با همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری را به خود مبتلا کرده است یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد. در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند. با افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد عوارض میکروواسکولار دیابت یا تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب و قلب را درگیر کنند.

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده و داشتن مو زیبا ، مانند بسیاری چیزهای دیگر در زندگی ، پر هزینه می باشد . رنگ مو، فرکردن و حالت دادن مو ها ، با غلطک های داغ ، آهن مواج و اتو مو همگی دشمن و از بین برنده درخشش و سلامت طبیعی مو ها هستند . 

درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو چیست؟
 به موازات پیر شدن و با افزایش سن، غضروفها هم دچار فرسودگی و پیری می شوند. غضروفهای زانو هم که بین ران و ساق پا قرار گرفته اند از این قاعده مستثنی نیستند و دچار فرسودگی می شوند که به آن آرتروز زانو گفته می شود. ساییدگی مفصل زانو یکی از رایج ترین بیماریهای رایج زانو و از شایع ترین اشکال آرتروز است.

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک :شیر خشک LF - شیر خشکهای رژیمی - شیرخشکهای HA - شیر خشک مخصوص بچه های نارس

آمینو اسیدهای شاخه دار BCAA

آمینو اسیدهای شاخه دار BCAA

آمینو اسیدهای شاخه دار اثرات بسیاری دارند که هنوز خیلی از انها مشخص نیست. توانایی این آمینو اسیدها در ترشح انسولین، شروع نسخه برداری جهت سنتز پروتئین و تولید گلوتامین و آلانین موجب شاخص شدن این آمینو اسیدها از بقییه آمینو اسیدها میشوند. علاوه بر اینها، این آمینو اسیدها باعث افزایش حجم عضله، کاهش چربی بدن، و بهبود تمرینات میشوند.

ورزشکارانی که به دنبال کم کردن چربی و افزایش حجم بدون چربی هستند، مطمئنا باید از میزان بهینه این آمینو اسیدها مصرف کنند. از آنجائیکه مصرف ۸ تا ۱۶ گرم روزانه از طریق مواد طبیعی مشکل به نظر میرسد باید به فکر مکمل آن بود. مصرف این آمینو اسیدها در طول تمرین و بعد از آن موجب افزایش حجم بدون چربی بدن میشوند

آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیر خشک (formula)  و تغذیه نوزاد با آن

آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیر خشک (formula) و تغذیه نوزاد با آن

اطلاعات مورد نیاز برای آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیرخشک (formula) و تغذیه نوزاد با آن

مسمومیت با الکل چیست؟

مسمومیت با الکل چیست؟

الکل (اتانول یا الکلاتیلیک) یکی ازمهمترین مواد مورد سوء مصرف در جهان میباشد. اتانول موجود در مشروبات الکلی که به عنوان یک عامل تضعیف کننده سیستم عصبی تلقی میشود،از تخمیر قند موجود در میوه ها و غلات ایجاد میشود.

« 1 2 3 4 » صفحه:
اولین نفری که مطلع می شود، باشید.