دسته بندی
دسته بندی کالاها

گیاهان دارویی موثر در بیماری تصلب شراین

گیاهان دارویی موثر در بیماری تصلب شراین

این بیماری یکی از مهم ترین بیماری های قلبی و عروقی است که به وسیله تجمع چربی و پلاک ها در  دیواره ی رگ ایجاد میشود .و باعث گرفتگی رگ ها و درگیری ارگان های مهمی مانند قلب و مغز می شود

گیاهان کاهش دهنده قند خون

گیاهان کاهش دهنده قند خون

بسیاری از گیاهان و عصاره های گیاهی وجود دارند که خاصیت پایین آورنده ی قند خون قابل توجهی دارند که  از زمان های قدیم برای درمان دیابت قندی مورد مصرف قرار میگرفته و هنوز هم به طور گسترده ای در طب سنتی مورد استفاده واقع می شوند . این گیاهان علاوه بر اینکه از لحاظ درمانی واجد اهمیت خاصی بوده ،از آنها می توان به عنوان منابع احتمالی دارو های جدید نیز استفاده به عمل آورد .

آلرژی غذایی در اطفال

آلرژی غذایی در اطفال

مطالعات در یک دهه اخیر نشان می دهد که ۶ تا ۸ درصد کودکان کمتر از ۳ سال آلرژی غذایی را تجربه کرده اند و همچنین مطالعات زیادی شیوع آلرژی به انواع خاصی از غذاها را در اطفال بررسی کرده اند که در نوزادان آلرژی به شیر گاو در حدود 2 الی 3 درصد مشاهده شده است و در کودکان  دو و نیم ساله  آلرژی به تخم مرغ مشاهده شده است به طور کلی آلرژی به موادی همچون تخم مرغ شیر گاو بادام زمینی گندم و سویا در نوزادان و کودکان کم سن مشاهده شده است در حالی که در سنین بیشتر آلرژی به مغزیجات و غذاهای دریایی بیشتر مشاهده شده است آلرژی به میوه ها و سبزیجات نیز اتفاق می‌افتد اما شدت زیادی ندارد.

 

در مورد بیماری HIV و ایدز

در مورد بیماری HIV و ایدز

بیماری HIV چیست
HIV ،یک نوع ویروس است که به سیستم ایمنی آسیب می رساند ، سیستم ایمنی، با عفونت ها مبارزه می کند. عفونت درمان نشده HIV، سلول های cd4 را می کشد، سلول های cd4 نوعی از سلول های ایمنی به نام سلول T هستند ، با گذشت زمان، سلول های HIV بیشتر سلول های cd4 را می کشد، بیشتر احتمال دارد که بدن انواع مختلفی از عفونت ها و سرطان ها را بگیرد.

محصولات تراریخته GMO

محصولات تراریخته GMO

از دیرباز تولیدکنندگان محصولات کشاورزی سعی در بهینه کردن محصولات با روش های مختلف داشتند ولی این روش ها همواره در طبیعت رخ می داد و ممکن بود حتی به خودی خود رخ دهد مثل پیوند محصولی با محصول دیگر. اما با پیشرفت علم در زمینه ژنتیک و دسترسی به ماهیت ذرات که همان ژن محصول است، بشر توانست تغییرات مورد نظر خود را در ژن بذرهای محصولات کشاورزی ایجاد نماید تا جایی که بتواند گیاهی را که هرگز در شرایط عادی نمیتواند در زمین شور کاشت شود تولید کند. به این محصولات تراریخته گفته می شود.

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین،فواید،عوارض و موارد منع مصرف

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین،فواید،عوارض و موارد منع مصرف

آشنایی کامل با قرص چربی سوز ال کارنیتین: کارنیتین یک ترکیب چهار تایی آمونیوم است که از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده است. در سلولهای زنده نقش آن فرستادن اسیدهای چرب از سیتوسل به میتوکندری در طی فرایند تفکیک چربی (یا چربی های مورد نیاز) برای سوختن است که انرژی آزاد کنند. در بدن، در کبد و کلیه ها تولید شده و در عضلات اسکلتی ، قلب ، مغز و اسپرم ذخیره شده است.

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت با همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری را به خود مبتلا کرده است یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد. در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند. با افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد عوارض میکروواسکولار دیابت یا تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب و قلب را درگیر کنند.

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده و داشتن مو زیبا ، مانند بسیاری چیزهای دیگر در زندگی ، پر هزینه می باشد . رنگ مو، فرکردن و حالت دادن مو ها ، با غلطک های داغ ، آهن مواج و اتو مو همگی دشمن و از بین برنده درخشش و سلامت طبیعی مو ها هستند . 

درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو چیست؟
 به موازات پیر شدن و با افزایش سن، غضروفها هم دچار فرسودگی و پیری می شوند. غضروفهای زانو هم که بین ران و ساق پا قرار گرفته اند از این قاعده مستثنی نیستند و دچار فرسودگی می شوند که به آن آرتروز زانو گفته می شود. ساییدگی مفصل زانو یکی از رایج ترین بیماریهای رایج زانو و از شایع ترین اشکال آرتروز است.

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک :شیر خشک LF - شیر خشکهای رژیمی - شیرخشکهای HA - شیر خشک مخصوص بچه های نارس

« 1 2 3 4 5 » صفحه:
اولین نفری که مطلع می شود، باشید.